Indywidualny kalendarz szczepień – JakSzczepic.pl

Indywidualny kalendarz szczepień – JakSzczepic.pl

11 marca, 2019 0 przez Łukasz Durajski

Zapraszam Was na stronę JakSzczepic.pl

 

Aplikacja jakszczepic.pl to inicjatywa studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która może pomóc lekarzom i rodzicom opracowywać indywidualny kalendarz szczepień dziecka, w tym również szczepień realizowanych z opóźnieniami.

W ten sposob mozemy automatycznie wygenerować swojemu dziecku  indywidualny kalendarzy szczepień zgodnych z obowiązującymi wytycznymi. Realizacja szczepień, które powinny być podawane w pierwszych latach życia dziecka, a z różnych powodów zostały przesunięte stanowi ogromne wyzwanie dla lekarza,

Upraszcza to proces i pozwala wygenerować taki kalendarz w zaledwie minutę. Aplikacja przeznaczona jest zarówno dla lekarzy (szczególnie rozpoczynających swoją karierę zawodową) jak i rodziców, którym umożliwi dodatkowo wykorzystanie stworzonego  kalendarza na wiele sposobów, w tym importowanie do kalendarza Google, aby łatwo zarządzać terminami szczepień swojego dziecka i otrzymywać przypomnienia.

Aplikacja jakszczepic.pl została stworzona przez studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Narzędzie jest projektem w pełni niekomercyjnym i niezależnym oraz niekorzystającym z zewnętrznych źródeł. Uzyskało patronat Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.