“Mądra Babcia”, Beata Borucka

“Mądra Babcia”, Beata Borucka

22 sierpnia, 2021 0 przez Łukasz Durajski

Moje pierwsze spotkanie z tą kobietą to absolutny przypadek, za który jestem losowi wdzięczny.

Mądra babcia, czyli Beata Borucka to niesamowita kobieta, mama, a przede wszystkim babcia, która w niesamowity sposób prowadzi kanał na YouTube SilverTV

Jej grupa na Facebooku to już ponad 280 tysięcy obserwatorów.

Podczas naszej rozmowy znaleźliśmy wiele wspólnych tematów, niesamowite było to, jak zbiżone podejście do wychowania dzieci mamy oboje, ona z własnego doświadczenia, a ja z perspektywy pediatrycznej.

Podczas spotkania otrzymałem od niej książkę, której jest autorem:

do kupienia na https://sklep.madrababcia.pl/

To właśnie rozmowa z tą kobietą zmotywowała mnie do stworzenia listy rekomendowanych produktów dla rodziców i dziadków.

“na początku naszej przygody zwanej babciostwem mamy przed sobą głównie misję pokojową wobec dorosłych i oczywiście opiekuńczą wobec dziecka”

fragment książki “Mądra babcia”, Beaty Boruckiej

W książce w doskonały sposób przedstawiona jest perspektywa doświadczonej babci. Poznajemy historię samej Mądrej Babci, jak została babcią, z czym się borykała, jak wiele zadań przed nią postawiono, jak bardzo starała się pomagać, a jednocześnie nie narzucać. Beata świetnie pokazuje anegdoty z życia w kontekście zagadnień, które omawia.

Szczególnie moją uwagę zwróciły rozdziały o błędach popełnianych przez babcie. Wiele razy w swoim gabinecie słyszę “babcia to”, “babcia tamto”, a przecież babcia jest i ma być wsparciem dla rodziców. Zmieniły się czasy wychowywania dzieci, i Beata pokazuje jak babcie powinny zaadoptować się do “nowych warunków”, ale przede wszystkim jak uwzględnić wolę i rolę nowych rodziców, którymi stali się ich dzieci.

W książce znajdziemy również pomysły na zabawy z wnukami, co może być doskonałym sposobem na budowanie więzi z dziećmi.

Zdecydowanie książce daje zasłużoną mocną szóstkę.

Babcie i rodzice polecam tę książkę Waszej lekturze.

“(…) o, zgrozo! – panom gwałtowanie upośledza se zmysł słuchu, zwłaszcza, gdy wydawane są w ich kierunku komunikaty z prośbą o wykonanie prostych czynności domowych. W wybranych sytuacjach osobniki męskie wpadają w głęboki letarg, odcinając się od niektórych dźwięków, szczególną odporność wykazując na odgłos płaczu dziecka.

Na domiar złego pojawia się także szereg objawów otępienia umysłowego, które głównie manifestuje się zanikiem zdolności kojarzenia zdarzeń i znajdowania logicznego związku między pozornie prostymi pojęciami, np. brudne-uprać, zjedzone-pozmywać, nie ma-kupić itd.

fragment książki “Mądra babcia”, Beaty Boruckiej