Poradnik podróżny dla małych i dużych

Poradnik podróżny dla małych i dużych

6 lipca, 2018 1 przez admin

Planując wakacje kierujemy się kilkoma aspektami. Jednym z ważniejszych jest CEL podróży. O czym w takim razie pamiętać wybierając kierunek wakacyjny, kiedy podróżujemy z maluchamiCzy każdy krem z filtrem jest dobry

♳Podróżując z małym dzieckiem, powinno się raczej unikać tropików. Występuje tam bowiem zupełnie inna flora bakteryjna. Samo to stanowi często wyzwanie dla przewodu pokarmowego zdrowych dorosłych, a co dopiero dla dzieci. W przypadku maluchów ciężko również o odpowiednią profilaktykę niektórych chorób. Chociażby sam fakt, iż wiele leków na malarię nie jest wskazanych dla dzieci pokazuje skalę problemu.

♴Udar cieplny. To bardzo poważna sprawa, o której nie wolno nam zapomniećW ciepłych krajach o niego nie trudno. W godzinach od 11 do 15 bezwzględnie powinniśmy unikać słońca . W zależności od miesiąca i kraju naszych wakacji, samo ukrycie się w cieniu może nie wystarczyć. Najbezpieczniej jest się schować w klimatyzowanym pokoju hotelowym. No dobra, ale w takim razie jaki jest sens jechać na wakacje skoro 4 godziny dziennie mamy spędzać w czterech ścianach? Dlatego właśnie pediatrzy polecają wyjazdy z dziećmi poza ścisłym sezonem. We wrześniu czy październiku pogoda na południu Europy dalej dopisuje. Nie mówiąc już o mniejszych tłumach turystów i atrakcyjniejszych cenach

♵Prawidłowe nawodnienie. BARDZO ważna sprawa. Pamiętajcie, nie ma to jak woda. Słodkie napoje dostarczają zbędnych kalorii oraz powodują, że dziecko czuje sie najedzone i nie maja juz ochoty na posiłki.

♶Odpowiednia ochrona skóry. Kremy z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50. Wiecie, że miejsce zakupu kremu ma znaczenieDermatolodzy mówią, że takie kremy powinno się kupować wyłącznie w aptekach żeby mieć pewność co do ich skuteczności. DlaczegoAby filtr był skuteczny butelki z kremem nie mogą stać w miejscu nasłonecznionym. Nawet jeśli w sklepie stoją w cieniu, nie wiadomo gdzie były przechowywane i jak transportowane w drodze do sklepu. Co z tego że na butelce będzie napisane SPF 50 skoro w rzeczywistości filtr może być już nieaktywny?

♷ Wakacyjna stylówa. Przede wszystkim przewiewne ciuszki w jasnych kolorach. Niektórzy lekarze polecają też bluzeczki z długim rękawem. CZAPKA! Głowa nie może się przegrzać.

♸ Jeśli zdecydujecie się jednak na tropiki z małym dzieckiem, pamiętajcie o odpowiednim przygotowaniu prowiantu dla malucha. Warto sporządzić przed wyjazdem pasteryzowe jedzenie w słoiczkach. Woda tylko z fabrycznie zamkniętej butelki. Zasada dla dużych i małych- jeśli pijecie napój z puszki, to zawsze przez słomkę. Drobnoustroje, które znajdują się na rekach osób podajacych nam puszkę mogą powodować silne bóle brzucha i biegunkę.

Źródło: pediatria.mp.pl

Fot: kahanelaw.com

 

Autor: DoktorOla