Szczepienia. Bać się czy kochać? – film

Szczepienia. Bać się czy kochać? – film

30 listopada, 2018 0 przez admin

Mam nie raz dosyć słuchania bzdur wypowiadanych na temat szczepień. Zwłaszcza jak wypowiadają sie osoby, które nie szczepią, które po prostu się na tym nie znają.

 

Różyczka, ospa, polio, odra – to choroby, które realnie wracają i proepidemicy niech nie chrzanią, że jest inaczej.

Pojawił się na rynku świetny dokument na temat szczepień w Australii i problemach z jakimi borykają się lekarze, ale przede wszystkim ich pacjenci, bo tu o zdrowie a nawet życie pacjentów chodzi!!! To świetny przykład tego jak choroby, z którymi sobie radziliśmy mogą robić spustoszenie wśród pacjentów i co najważniejsze nie tylko dzieci. Im więcej zaszczepionej populacji tym mniejsze ryzyko złapania chorób, przeciwko którym mamy szczepionki.

Czy krztusiec może zabić?
Oczywiście, że tak. Szczególnie narażone są noworodki, niemowlęta i najmniejsze dzieci.

W Europie statystyki są brutalne i pokazują, że również odra zaczyna zbierać swoje żniwa. Czy jest lekarstwo na odrę? Nie, jedynym sposobem przed uniknięciem groźnych powikłań jest szczepienie.

 

Od kiedy stosujemy szczepionki?

Może trudno sobie wyobrazić, ale pierwsze formy szczepionek stosowano już w 1000 roku w Indiach, kiedy to czarna ospa szalała. Wówczas nie było firm, które mogły taka szczepionkę wyprodukować a ludzie stosowali prymitywną metodę pocierania naskórka zaschniętymi strupami ospy, a następnie zadrapywano skórę, aby pojawiła się krew, a tym samym wirus przedostał się do krwiobiegu. Niestety nie była to idealna metoda, bo część osób chorowała z wiadomych względów. Niemniej ogromna populacja pacjentów przeżyła tą groźną epidemię.

 

Zapraszam Was do obejrzenia tego ciekawego filmu.

Link:

http://ekino-tv.pl/movie/show/szczepienia-bac-sie-czy-kochac-jabbed-love-fear-and-vaccines-2013-lektor/20209